Hibe Kredisi Nedir kimlere verilir nasıl alınır

Hibe Kredisi Nedir

Devletler ülkesinde yer alan kamu kurum ve kuruluşların ve özel şirketlerin gelişmesi ile yeni iş fikirleri ile birlikte iş kurmak isteyen veya iş yerini büyütmek isteyen girişimci ve yatırımcıları desteklemek amacıyla birçok teşvik sağlamaktadır. Bu teşvikler ise hem ülkenin ekonomik ve finansal olarak kalkınmasını hem de işsizlik oranının düşürülmesini amaçlamaktadır. Sizlere bu yazımızda devlet tarafından sağlanan bu teşviklerin en önemlisi olan Hibe Kredisi Nedir? Sorusu cevaplandırmaya çalışacağız.

Hibe Kredisi Nedir?

Hibe Kredisi, devlet tarafından sağlanan kamu kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşlar başta olmak üzere sağlanan karşılıksız ücretlerdir. Bunun yanı sıra iş kurma ya da işletmelerini büyütmelerine yönelik olarak girişimciler ve yatırımcılara yönelikte hibe desteği sağlanmaktadır.

Hibe Kredi Veren Bankalar Nelerdir?

Hibe kredileri devlet desteği ile ve genellikle KOSGEB tarafından sağlansa da günümüzde pek çok banka girişimci ve yatırımcılara yönelik olarak düşük faiz ve yüksek vade seçenekleri ile birlikte kredi imkanı sağlamaktadır. Sizler için bu bankaları listeledik;

Ø Halk Bankası

Ø Ziraat Bankası

Ø İş Bankası

Ø Yapı Kredi Bankası

Ø Finansbank

Ø TEB

Ø Garanti Bankası

Hibe Kredi Şartları Nelerdir

Hibe kredisinden faydalanabilmek için diğer kredilerde olduğu gibi belirli şartların sağlanması ya da taşınması gerekmektedir. Girişimci ve yatırımcılar tarafından bu şartlar sağlandığı takdirde hem devlet tarafından hem de özel bankalar tarafından kredi imkânı sağlanmaktadır. Sizlerin bu kredilerden yararlanabilmeniz için en temel özellikler olan 18 yaşını doldurmanız, Türkiye Cumhuriyet Vatandaşı olmanız ve daha önce devlet tarafından verilen hibe ve hibe kredilerinden faydalanmamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir