KYK Burs Ücreti Ne Kadar

KYK Burs Ücreti Ne Kadar

Günümüzde yüksek öğrenim kurumlarında öğrenim gören milyonlarca öğrenci Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından sağlanan yurt, burs ve öğrenim kredisi imkânından faydalanmak üzere araştırma yapmaktadır. Birçok öğrenci bu imkânlardan faydalanmak istese de maalesef her öğrenci bu fırsatlardan faydalanamamaktadır. Bundan dolayıdır ki öğrenciler giderek artan harcamaları ve eğitim masraflarını karşılamakta zorluk çekmektedir. Bu zorlukları engellemek içinde çoğu öğrenci ya part time işlerde ya da gelir sağlayacak diğer işlerde çalışmaktadır. Burslar biraz da olsa öğrencilerin bu maddi imkansızlıklarını gidermeyi sağlamaktadır. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) bursları ile ilgili olarak birçok öğrencinin ortak sorusu burs ücretlerinin ne kadar olduğudur.  Sizlere bu yazımızda KYK Burs Ücreti Ne Kadar? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

KYK Burs Ücreti Ne Kadar?

Önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora gibi yüksek öğrenim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler için KYK Burs ücretleri değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra verilen burs ücretleri de enflasyon oranına göre senelik olarak değişiklik göstermektedir. Devletimiz tarafından yapılan son açıklamada günümüz şartlarını karşılayacak miktarda burs verildiği görülmektedir. Sizler için bu burs ücretlerini listeledik;

İşte 2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi KYK Burs Ücretleri;

  • Önlisans ve Lisans = 500 TL
  • Yüksek Lisans = 1000 TL
  • Doktora = 1500 TL

Yukarıda belirtmiş olduğumuz ücretler senelik olarak milyonlarca öğrencinin merakla beklemiş olduğu burs ücretleridir. Sizlerde KYK resmi web sitesi adresi üzerinden başvuru sürecini takip ederek burs imkânından faydalanmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir