KYK Bursu Nedir?

KYK Bursu Nedir?

Günümüzde pek çok öğrenci giderlerini ve harcamalarını karşılamak amacıyla devlet ya da vakıflar tarafından kendilerine tanının burs imkânlarından yararlanmak istemektedirler. Almış oldukları bu burs desteği ile birlikte başta eğitim olmak üzere birçok ihtiyacın bir nebze de olsa giderilmesi amaçlanmıştır. Sizlere bu yazımızda KYK Bursu Nedir sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

KYK Bursu Nedir?

Yurt içinde ve yurtdışında yüksek öğrenim gören öğrencilere burs imkânı tanıyan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamak için oldukça önemli bir konuma sahiptir.  Kredi ve Yurtlar Kurumu 2004 yılından bu yana Başbakanlık bursu dahil olmak üzere kurumlar tarafından sağlanan burs imkanlarını KYK Bursu adı altında öğrencilere sunmaktadır. Öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sunulan KYK burslarından faydalanmak amacıyla web site adresinden ve diğer elektronik ortamlar aracılığı ile kolaylıkla bursunu yapabilmektedir. Başvuru sonuçları da aynı zamanda kurumun web sitesi adresinden yayınlanmaktadır. Genellikle son bahar aylarında yayınlanan KYK Burs başvurularına kayıt olarak sizlerde bir nebze olsun verilen burslar sayesinde eğitim ya da diğer ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Burs ücretleri senelik olarak değişiklik göstermektedir.

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sağlanan KYK Burslarında öğrencilerin belirli koşulları taşıması gerekmektedir. Bu koşulların başında ise başarı durumu gelmektedir. Başarı durumunuzu başvuru sürecinizde bildirdiğiniz takdirde KYK Bursundan faydalanmanız mümkündür.  Başarı durumunuz olmaması halinde ise karşılıksız burs yerine KYK Kredi bursundan faydalanmanız mümkündür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir